Naar de inhoud

Houtskool voor je kamado

Gesorteerd op kiloprijs, niet op de prijs op de zak. Dat scheelt: zakken lopen van vier tot tien kilo en staan naast elkaar, gesorteerd op het getal op de voorkant.

We zetten houtskool niet op brandduur op volgorde. Hoe lang een vulling meegaat hangt af van hoe vol de korf zit, hoe ver de schuiven open staan en wat het weer doet — dat meten wij niet. Wat hieronder staat komt van de zak, met één getal dat we zelf uitrekenen: wat een kilo kost.

Alleen houtskool, geen briketten. Het bindmiddel in briketten verbrandt niet mee en blijft achter als as, en as verstopt precies de opening waar een kamado zijn lucht binnenkrijgt.

Legua Quebracho houtskool 10 kg

Legua

Legua Quebracho houtskool 10 kg

€ 2,68per kilo

€ 26,75 · zak van 10 kg

Quebracho is een van de zwaarste houtsoorten die als houtskool verkocht wordt, en brandt daardoor lang en heet. Meestal de goedkoopste kilo in dit lijstje.

  • Quebracho
  • Houtskool
BBQ Flavour Marabu houtskool 10 kg

BBQ Flavour

BBQ Flavour Marabu houtskool 10 kg

€ 3,00per kilo

€ 29,99 · zak van 10 kg

Cubaanse marabu: dicht hout, weinig vonken en een neutrale rook, wat het een veilige standaardkeuze maakt als je niet wilt nadenken over houtsoorten.

  • Marabu
  • Houtskool
Vuur&Rook White Quebracho 10 kg

Vuur&Rook

Vuur&Rook White Quebracho 10 kg

€ 3,01per kilo

€ 30,05 · zak van 10 kg

Als restaurantkwaliteit verkocht, wat bij houtskool vooral over stukgrootte gaat: grote stukken laten lucht door de stapel in plaats van dicht te pakken.

  • Witte quebracho
  • Houtskool
  • Grote stukken
Kamado Joe Big Block houtskool 9,07 kg

Kamado Joe

Kamado Joe Big Block houtskool 9,07 kg

€ 3,08per kilo

€ 27,90 · zak van 9,07 kg

De huiskool van Kamado Joe, verkocht op stukgrootte — de naam is het verkoopargument. De zak weegt 9,07 kilo, wat twintig Amerikaanse pond is.

  • Niet vermeld op de zak
  • Houtskool
  • Grote stukken
The Bastard Paraguay Quebracho 10 kg

The Bastard

The Bastard Paraguay Quebracho 10 kg

€ 3,14per kilo

€ 31,45 · zak van 10 kg

Dezelfde houtsoort als de Legua, onder een merk dat ook kamado’s maakt. Of dat de meerprijs waard is, zegt deze lijst niet — de kiloprijs staat ernaast.

  • Quebracho
  • Houtskool
Smokin’ Flavours Marabu 10 kg

Smokin’ Flavours

Smokin’ Flavours Marabu 10 kg

€ 3,14per kilo

€ 31,35 · zak van 10 kg

Marabu met een lange brandduur, in dezelfde prijsklasse als de andere marabu hier. Handig als die uitverkocht is, want voorraad wisselt per week.

  • Marabu
  • Houtskool
The Bastard Black Wattle 10 kg

The Bastard

The Bastard Black Wattle 10 kg

€ 3,55per kilo

€ 35,45 · zak van 10 kg

Acaciahoutskool, iets sneller aan dan quebracho en met een uitgesprokener rookgeur. Een keuze voor wie de rook wél wil proeven.

  • Black wattle (acacia)
  • Houtskool
BBQ Flavour Marabu houtskool 5 kg

BBQ Flavour

BBQ Flavour Marabu houtskool 5 kg

€ 3,60per kilo

€ 17,99 · zak van 5 kg

Dezelfde kool als de zak van tien kilo, in een halve zak — en per kilo zo’n twintig procent duurder. Alleen de moeite waard als je hem echt niet kwijt kunt.

  • Marabu
  • Houtskool
The Bastard Marabu 9 kg

The Bastard

The Bastard Marabu 9 kg

€ 3,73per kilo

€ 33,60 · zak van 9 kg

Negen kilo in plaats van tien, wat de kiloprijs hoger maakt dan de zak doet vermoeden. Precies waar deze lijst voor bestaat.

  • Marabu
  • Houtskool
The Bastard European Oak 10 kg

The Bastard

The Bastard European Oak 10 kg

€ 4,40per kilo

€ 44,00 · zak van 10 kg

Europese eik in plaats van tropisch hardhout, wat de transportafstand korter maakt. Brandt korter dan quebracho, en dat verschil zit ook in de prijs per kilo.

  • Europese eik
  • Houtskool
Big Green Egg houtskool 9 kg

Big Green Egg

Big Green Egg houtskool 9 kg

€ 4,44per kilo

€ 39,95 · zak van 9 kg

De huiskool van Big Green Egg. De zak noemt geen houtsoort, dus die staat hier ook niet — raden zou precies het feit invullen waar je op kiest.

  • Niet vermeld op de zak
  • Houtskool
Big Green Egg houtskool 4,5 kg

Big Green Egg

Big Green Egg houtskool 4,5 kg

€ 6,11per kilo

€ 27,49 · zak van 4,5 kg

Dezelfde kool als de zak van negen kilo, in de helft. Per kilo veertig procent duurder, en op het schap staat hij ernaast met een lager getal op de voorkant.

  • Niet vermeld op de zak
  • Houtskool

Kamadobbqdeal verdient commissie wanneer je via een link op deze pagina iets koopt. Dat kost jou niets extra en bepaalt niet welke kamado we aanraden. Lees hoe dat werkt